Typowanie zakładów na piłkę nożną – podstawowe zasady strategie i typy zakładów

Piłka nożna

Piłka nożna to bezapelacyjnie najpopularniejsza dyscyplina sportowa na każdym portalu z zakładami sportowymi. W IviBet lub dowolnym innym portalu z zakładami większość dostępnych wydarzeń dotyczy zakładów na piłkę nożną. To oczywiście wypadkowa popularności tej dyscypliny. Ponadto utarło się, że jeżeli ktoś bardzo mocno interesuje się piłką nożną, to często też regularnie stawia kupony.

Jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bukmacherką, to może poczuć się trochę przytłoczony. Rozbudowane tabele z zakładami, setki kursów dla jednego zdarzenia, pewniaki i bardzo zróżnicowane podejście do typowania przez otoczenie. To wszystko może być mylące. Dlatego w niniejszym artykule przedstawimy absolutne podstawy typowania piłki nożnej, aby początkujący mógł łatwiej wejść w ten świat.

Nie skupiaj się na samych kursach

Piłka nożna

Kursy w uproszczeniu są liczbowym przełożeniem prawdopodobieństwa zdarzenia się sytuacji, na którą się stawia, w interpretacji bukmachera. Dlatego początkujący, którzy chcą typować piłkę nożną, ale jeszcze do końca nie wiedza, jak się za to zabrać, skupiają się na samych kursach.

„Niski kurs? Najprawdopodobniej siądzie.” Zatem zainteresowany szybko zabiera się do złożenia kuponu z 10 losowych meczów z niskim kursem i zatwierdza je. W rezultacie ma 10 kursów o wartości około 1,1; które kumulują się do 2,5. Przy tak rozbudowanym kuponie ta wygrana jest bardzo niska, a szansa powodzenia w najmniejszym stopniu tego nie rekompensuje. Dla zakładu za 10 zł wygrywa się 25 zł, czyli ostatecznie 15 zł, a w przypadku przegranej traci cały zakład.

Dlatego eksperci, którzy zjedli przysłowiowe zęby na zakładach bukmacherskich, polecają aby korzystać z tych nieco wyższych kursów i nie budować zbyt rozbudowanych kuponów. Jeżeli wybierze się pięć zdarzeń o kursie wynoszącym od 1,3 do 1,7; które zostały odpowiednio przeanalizowane, to szansa powodzenia będzie podobna, a potencjalna nagroda znacznie wyższa.

Przykład: Wybrane zdarzenia maja kursy: 1,35; 1,5; 1,43; 1,33; 1,75. Zakład został zawarty za 10 zł. Akumulator wynosi 6,74; czyli do wygrania jest aż 67,4 zł. Różnica jest ogromna. Dlatego zawsze warto wybierać zakłady z głową.

Nie tylko 1X2

Piłka nożna

Typując zakłady sportowe, najczęściej obstawia się zwycięstwo jednej strony (1), remis (X) albo zwycięstwo drugiej strony (2). Warto jednak skorzystać z wewnętrznych, zakładów, ponieważ można tam znaleźć znacznie bardziej interesujące zapisy z wysokimi kursami. To szczególnie atrakcyjna opcja dla tych, którzy znają sposób gry poszczególnych drużyn lub zawodników. Jeżeli w meczach danego zespołu pada dużo goli, to warto spróbować zakładu na liczbę bramek. W przypadku gdy ktoś praktycznie nie przegrywa u siebie, to warto postawić na zwycięstwo lub remis itd.

Zakłady wewnętrzne w dużej mierze opierają się na wydobywaniu szczegółowych informacji o zespole i wykorzystaniu ich. Najpopularniejsze zakłady tego typu to:

  • zakład bez remisu,
  • liczba goli,
  • obie drużyny strzelą gola,
  • handicap,
  • dokładny wynik,
  • pierwszy rzut rożny, 
  • kartki

i wiele innych. Im bardziej popularne zdarzenie, tym więcej opracowanych kursów przez bukmachera. Dlatego fani piłki nożnej mają relatywnie łatwe zadanie, ponieważ najciekawsze mecze otrzymują najbardziej rozbudowane zestawienia z kursami.

Ogromny wybór zakładów – fani piłki nożnej mają łatwiej

Jeżeli ktoś interesuje się daną dyscypliną, to jego zakłady są skuteczniejsze. Dlatego fani piłki nożnej mają relatywnie łatwe zadanie. Mogą dosłownie przebierać w setkach wydarzeń, które rozgrywają się każdego tygodnia i nie tylko wybierać te, które są im bliskie, ale także korzystać z zaawansowanych typów wewnętrznych.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *