Zakłady na żywo: Czy opłaca się je obstawiać?

Zakłady na żywo

Sekcja z zakładami na żywo jest stałym elementem praktycznie każdego portalu bukmacherskiego. Ze względu na swobodny dostęp do rozgrywek i powszechność Internetu, w ciągu kilku lat wyrosły na jeden z głównych punktów typowania zakładów – zwłaszcza pod kątem emocji płynących z rozgrywki. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że 22Bet, czy dowolny inny topowy europejski bukmacher internetowy, ma bardzo rozbudowaną tę sekcję i zawsze można liczyć na obserwowanie najpopularniejszych zdarzeń.

Zalety korzystania z zakładów na żywo

Zakłady na żywo

Żeby każdy mógł rozważyć sensowność korzystania z zakładów na żywo, warto najpierw rozważyć wszystkie potencjalne zalety, jakie się z nimi wiążą:

  • Dostępność najpopularniejszych wydarzeń sportowych. Opracowanie takich zakładów wymaga od operatora poświęcenia znacznie większej ilości zasobów. Ktoś musi na bieżąco aktualizować kursy, a często dodatkowo opracowuje się do tego relację tekstową/wizualną lub udostępnia transmisję na żywo. Dlatego zakłady na żywo są dostępne przede wszystkim dla najpopularniejszych wydarzeń sportowych.
  • Wygoda obserwacji rozgrywek. Wydarzenia na żywo dają najwięcej frajdy, jeśli typujący może je obserwować na bieżąco. Dlatego operator najczęściej udostępnia możliwość oglądania relacji lub transmisji, która pomoże mu podejmować bardziej przemyślane decyzje.
  • Wyższe kursy. Nie podlega wątpliwości, że system zmieniających się na bieżąco kursów sprawia, że typowanie jest bardziej wymagające i ryzykowne. Dlatego też można liczyć na nieco wyższe kursy niż w przypadku typów przedmeczowych. Osoby wprawione w zakładach sportowych na żywo mogą wykorzystać to na swoją korzyść.
  • Możliwość wyczekiwania na idealną sytuację. Typujący wcale nie musi podejmować przedwczesnej decyzji. Zamiast tego może po prostu obserwować rozgrywkę i czekać na ten idealny moment, w którym zdarzy się coś nieoczekiwanego, przy czym dojdzie do innych wniosków niż bukmacher. Wtedy można szybko wykorzystać wysoki kurs i wejść do gry o bardzo wysoką wygraną.
  • Ponadprzeciętne emocje związane z typowaniem. Zakłady na żywo to połączenie standardowego typowania oraz emocji związanych z oglądaniem danego wydarzenia. Dlatego odczucia związane z nimi są na znacznie wyższym poziomie, co bywa miłą odskocznią od standardowych zakładów.

Wady korzystania z zakładów na żywo

Zakłady na żywo

Oczywiście, jak wszystko, co oferuje ponadprzeciętne możliwości, zakłady na żywo mają także swoje wady, o których warto wiedzieć:

  • Wyższe ryzyko. Dynamicznie zmieniające się podwyższone kursy wiążą się z dużym ryzykiem. Statystycznie właśnie w zakładach na żywo o wiele łatwiej jest podjąć złą decyzję.
  • Łatwo podjąć nieprzemyślane decyzje. Przy tym formacie zakładów niezwykle istotną rolę odgrywają emocje. Te jednak nie zawsze są dobrym doradczą – zwłaszcza u niedoświadczonych typujących. Euforia, potencjalnie atrakcyjna zmiana lub stres – te wszystkie emocje mieszają się ze sobą, sprawiając, że gracz może postawić całkowicie nieprzemyślany zakład. Wtedy najczęściej ponosi się sromotną klęskę.
  • Nie wszystkie wydarzenia są dostępne. Jeżeli ktoś jest fanem niszowych rozgrywek, to raczej nie znajdzie ich w sekcji na żywo, ponieważ bukmacherowi się to zwyczajnie nie opłaca.

Podsumowanie – czy opłaca się korzystać z zakładów na żywo?

Jak najbardziej. Jeżeli ktoś czuje, że sprawia mu to frajdę i czuje się na tyle pewnie, że jest w stanie wyciągnąć korzyści ze zmieniających się kursów, to z pewnością będzie się dobrze bawił, a przy okazji wygra niemałe sumy. Każdy fan zakładów bukmacherskich powinien przynajmniej raz spróbować sekcji na żywo, aby upewnić się, czy będzie dla niego atrakcyjna, czy może wręcz przeciwnie.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *