Zarabianie na typowaniu wyników rozgrywek sportowych, a realne możliwości typowania

22Bet

Od czasu do czasu można natrafić na teorie, jakoby na zakładach bukmacherskich można było zarabiać. Zarówno operatorzy serwisów z typami sportowymi, jak i wszyscy eksperci są na ten temat jednomyślni – to niemożliwe. Dlatego korzystając z 22Bet, można opierać się na różnych analizach i propozycjach, ale ostatecznie to gracz odpowiada za swój zakład i to on poniesie jego konsekwencje.

Zapoznaj się z niniejszym artykułem i sprawdź, ile jest prawdy w słynnych pewniakach oraz jak wygląda realne typowanie zakładów sportowych.

Sport jest nieprzewidywalny. Dlatego pewniaki nie istnieją

22Bet

Jeżeli ktoś jest regularnym obserwatorem sportu, to wie, że rzeczy absolutnie nieprzewidywalne w końcu muszą się zdarzyć. Adam Małysz nie wygrywał wszystkich zawodów z rzędu, a od czasu do czasu zdarzały się wpadki i nie awansował do finału. Real Madryt od czasu do czasu przegrywa z beniaminkiem u siebie, a w końcu Iga Świątek przegrała mecz po niesamowicie długiej serii zwycięstw z rzędu. 

Wszyscy wiedzą, że nie da się zawsze wygrywać, ale ten zaskakujący moment w końcu musi nadejść. To oczywiście skrajne przypadki, ale idealnie obrazują nieprzewidywalność sportu. Zawsze istnieje cień szansy, że dane wydarzenie potoczy się w całkowicie nieprzewidywalny sposób i to samo w sobie powinno być dowodem, że pewniaki nie istnieją.

Ponadto bukmacherzy muszą stosować specjalne zasady opracowywania kursów, które dają im przewagę. Wystarczy, że po zastosowaniu odpowiedniej analizy wprowadzą nieznaczne obniżenie kursu o kilka punktów procentowych. Legalni bukmacherzy od wygranego kuponu odliczają także podatek, więc przełożenie kursu na ostateczny wynik może być jeszcze niższe.

Dlatego ostatecznie zarabianie na zakładach jest niemożliwe. Istnieje szansa uformowania kuponu, który się powiedzie, ale nie da się regularnie trafiać i wygrywać.

Co by było, gdyby zakłady „pewniaki” były możliwe?

Gdyby założyć, że kupony z podwyższoną szansą trafienia są prawdziwe, to jakie miałoby to przełożenie na bukmacherkę? To bardzo proste. Bukmacher musi zarabiać na swoich klientach, więc statystycznie więcej musi być przegranych niż wygranych. Gdyby takie zakłady działały, to ludzie zwyczajnie inwestowaliby w nie duże pieniądze, a kolejni operatorzy musieliby się wycofywać z rynku ze względu na coraz gorsze wyniki finansowe i ostateczny brak wypłacalności.

Jak zdrowo podejść do typowania zakładów sportowych?

22Bet

Jeżeli kwestia zarabiania została już wyjaśniona, to warto odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: Po co w ogóle obstawiać zakłady bukmacherskie?

Większość z osób, które decydują się na ten ruch, to miłośnicy konkretnych dyscyplin sportowych. Przyjęło się, że zagorzali fani piłki nożnej regularnie ją obstawiają i ma to swoje odniesienie u bukmacherów. Piłka nożna ma największe obłożenie u każdego bukmachera na rynku.

Ludzie po prostu lubią zwiększać emocje związane z obserwowaniem danych rozgrywek sportowych. Interesują się sportem, wiedzą wszystko o zakulisowych sprawach, a każdy mecz jest dla nich ogromnym przeżyciem. Jeżeli do tego postawią zakład, to przyjemność wchodzi na nowy znacznie wyższy poziom. Oczywiście nie wszyscy muszą kierować się tymi intencjami, ale zakłady sportowe powinny zapewniać przede wszystkim rozrywkę.

Wybieraj dyscypliny, które rzeczywiście Cię interesują, obstawiaj zakłady, na które możesz sobie pozwolić  i nie pozwól, aby emocje wzięły górę. Jeżeli czujesz, że stawiasz kupon tylko po to, żeby go postawić, ale nie czujesz w tym głębszego sensu, to odczekaj jakiś czas – aż pojawią się wydarzenia, które rzeczywiście Cię zainteresują.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *